مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» کدام گیاهان می توانند ریشه هوایی داشته باشند؟

کدام گیاهان می توانند ریشه هوایی داشته باشند؟

گیاهان آپارتمانی با ریشه های هوایی

ریشه های هوایی نوعی ریشه هستند که تمایل به رشد در بالای سطح زمین دارند. آنها از ساقه گیاهان رشد می کنند و از رطوبت موجود در هوا برای جذب مواد مغذی مورد نیاز استفاده می کنند. بنابراین، آبیاری گیاه ضروری نیست، زیرا آنها قبلاً آنچه را که نیاز دارند از جو می گیرند.

اگر مایل به پرورش گیاهان آپارتمانی هستید، برای آگاهی بیشتر در مورد نحوه رشد گیاهان با ریشه های هوایی، این مقاله را بخوانید. برخی از نام‌های رایج گیاهان و نام‌هایی را که نمی‌دانستید وجود دارند را مشاهده خواهید کرد. در مقاله امروز، برخی از گیاهان خانگی را که در حین رشد ریشه های هوایی دارند، روشن می کنم.

گیاه خانگی با ریشه های هوایی

1. Monstera

Monstera یک نوع گیاه گرمسیری است که خانه آمریکای مرکزی است. این گیاه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از بقیه متمایز می کند. برگها به طور طبیعی با بالغ شدن گیاه سوراخ می شوند.

اگرچه برخی از مردم فکر می کنند این گیاه بیماری دارد یا ضعیف است، Monstera سوراخ هایی در برگ های خود ایجاد می کند تا به رشد سریعتر آنها کمک کند. سوراخ های برگ در Monstera همچنین به عنوان فنسترا شناخته می شوند تا به جذب نور خورشید در هر مکان و هر زمان کمک کنند.

این گیاه به دلیل ویژگی های مشابه آن به عنوان کارخانه پنیر سوئیسی نیز محبوب است. به نور خورشید زیادی نیاز ندارد زیرا ممکن است به آن آسیب برساند. با این حال، مانند همه گیاهان، نور خورشید متوسطی برای Monstera لازم است تا مواد مغذی کافی را جذب کند. فقط باید هر دو هفته یک بار خاک را آبیاری کنید تا خشک نشود.

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

2. پوتوس Pothos

پوتوس یک گیاه آپارتمانی است که عمدتاً در منطقه اقیانوس آرام جنوبی می روید. محبوبیت زیادی از آنها در جزایر سلیمان و برای افرادی که تمایل دارند مراقبت از گیاهان خود را فراموش کنند وجود دارد.

خود این گیاه برگ های قلبی شکل زیبایی می روید که معمولا سبز هستند. برگها نیز بسته به جوی که در آن رشد می کنند تغییر رنگ می دهند. زرد یا سفید

پوتوس یک تاک با رشد سریع است که در صورت دریافت مواد مغذی مناسب، 12 اینچ در ماه رشد می کند. با این حال، از نزدیک کردن حیوانات خانگی خودداری کنید زیرا ممکن است به دلیل سموم گیاه در خطر باشند.

می توانید گیاه را روی میز یا میز خود قرار دهید زیرا به نور آفتاب زیادی نیاز ندارد. اگر گیاه را بیش از حد در معرض نور خورشید قرار دهید، برگها رنگ پریده می شوند.

3. فیلودندرون Philodendrons


فیلودندرون یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی است که ریشه های هوایی می روید. این نام از یونانی باستان گرفته شده است و این گیاه معنای بزرگی در پس آن دارد. «فیلو» به عشق ترجمه می‌شود و «دندرون» به گیاه تغییر می‌کند.

بنابراین، Philodendron در نهایت به "گیاه عشق" ترجمه می شود. این راهی برای اعلام عشق به کسی بود که صرفاً با دادن فیلودندرون به آنها می‌توانستند.

این گیاه در اصل در آمریکای جنوبی رشد کرده است و چندین گونه فرعی در اطراف آن جنگل های استوایی رشد می کنند. فیلودندرون ها گیاهان آپارتمانی عالی هستند زیرا نیازی به آبیاری یا مراقبت روزانه ندارند.

آنها را در مکانی سایه دار بگذارید و هر چند روز یک بار خاک را خیس کنید. فیلودندرون ها دارای ریشه های هوایی هستند و به همین دلیل حتی برگ ها نیز رطوبت هوا را جذب می کنند زیرا سطح بالایی دارند.

4. گیاهان لاستیک Rubber plants

گیاهان لاستیکی برای مبتدیانی که به دنبال مراقبت از یک گیاه برای اولین بار هستند عالی هستند. آنها همچنین دارای یک نام علمی به نام Ficus Elastica هستند. این گیاه به راحتی رشد می کند و نیاز خاصی ندارد.

اگرچه آنها می توانند با نور کم یا کم تنظیم شوند، اما ترجیح می دهند هر از چند گاهی زیر نور خورشید قرار بگیرند. می‌توانید شب‌ها آن‌ها را در جایی نزدیک به منبع نور قرار دهید تا بتوانند نور خورشید صبحگاهی را با مقدار زیادی مواد مغذی جذب کنند.

این گیاهان زمانی که در شرایط مناسب رشد می کنند از 6 تا 10 فوت رشد می کنند. با این حال، می توانید آنها را کوتاه کنید تا در خانه نگهداری شوند.

اگر هر چند وقت یکبار و زمانی که خاک کمی خشک شد به آنها آبیاری کنید مفید خواهد بود. آب اضافی نریزید زیرا ممکن است به خاک و گیاه آسیب برساند.

5. ارکیده Orchids

ارکیده یکی از رایج ترین و شناخته شده ترین گل ها در جهان است. چندین گونه ارکیده به دلیل آب و هوای شدید آن به غیر از قطب جنوب در سراسر زمین یافت می شود.

اکثر ارکیده ها در رطوبت و در جایی که نور خورشید و بارندگی فراوان است رشد می کنند. آنها جنگل های بارانی را ترجیح می دهند و اگر در آب و هوای مشابه زندگی می کنید می توانند به عنوان گیاهان آپارتمانی نیز نگهداری شوند.

گونه های ارکیده با چسبیدن به درختان بزرگتر و جذب رطوبت از آنها با ریشه های هوایی رشد می کنند. این ارکیده ها به عنوان "اپی فیت" شناخته می شوند و آب را با مواد مغذی خود در برگ های خود ذخیره می کنند.

خود برگها به اندازه کافی جادار هستند تا مقدار زیادی آب را برای زنده نگه داشتن گیاه نگه دارند. ارکیده ها بسته به چیزی که دوست دارید، تصاویری متفاوت از صورتی و بنفش تا نارنجی را ارائه می دهند.

6. سرخس Ferns

سرخس ها روش های تکثیر متفاوتی با گیاهان دیگر دارند و در محیط های مختلف رشد می کنند. برخی مستقیم رشد می کنند در حالی که برخی دیگر در کنار کف یا سکوهایی مانند انگور می دوند (حتی روی سطح آب شناور هستند).

سرخس های خانگی هر ماه 1 تا 2 سانتی متر رشد می کنند. با این حال سرخس های درختی به دلیل فضای زیاد بزرگتر می شوند. آنها می توانند با مراقبت مناسب تا 25 متر کشیده شوند.

بیشتر گیاهان سرخس در مناطق گرمسیری با محیط های مرطوب رشد می کنند. در آب و هوای خشک و سرد می توانید چند نوع خاص پیدا کنید، اما مقدار آن کمتر از مناطق گرمسیری باقی می ماند.

گیاهان معمولی برای کمک به تولید مثل شکوفه تولید می کنند، اما متأسفانه سرخس ها نمی توانند. بنابراین، آنها برای کمک به افزایش محبوبیت خود، هاگ تولید می کنند.

7. حرا Mangroves

حرا نوعی درخت و درختچه است که گونه های مختلفی در زیر آنها طبقه بندی می شود. آنها در شرایط سرد ضعیف هستند و بنابراین، فقط در مناطق گرمسیری یا نزدیک به استوا می توانند رشد کنند.

آنها به نور خورشید و رطوبت کافی برای محکم ماندن و ادامه ارتفاع ساختمان نیاز دارند. اگرچه نمی‌توانید گونه‌های حرا را در داخل خانه نگهداری کنید، اما برخی از آن‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که روی میز یا میز باقی بمانند.

آنها عمدتاً در نزدیکی خطوط ساحلی رشد می کنند و شما می توانید حراهای کوچکی را که روی آب شناور هستند پیدا کنید.

علاوه بر این، آنها به دلیل وجود ریشه های هوایی که به آنها کمک می کند بدون غرق شدن بی حرکت بمانند، شناور می مانند. مواقعی وجود دارد که درختان حرا توسط جزر و مد شسته می شوند، اما در بیشتر مواقع، امواج جزر و مدی را با استفاده از ریشه های خود کاهش می دهند.

8. انجیر بانیان Banyan Figs

Ficus benghalensis به عنوان انجیر Banyan محبوب است. از نظر فرهنگی بخشی از هند است و به عنوان درخت ملی آن شناخته می شود. انجیر بانیان به دلیل روابط خوبش چندین معابد را احاطه کرده است. این درختان را می‌توان برای مدتی به‌عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری کرد و سپس آنها را در فضای باز قرار داد تا پرورش یابند و به درختان بزرگ‌تر تبدیل شوند.

انجیر بانیان دارای چندین ویژگی از جمله برگ های بزرگ آن است. برگها به صورت بیضوی یا بیضی شکل با دهانه 40 سانتیمتر زمانی که در محیطی پایدار رشد می کنند.

آنها دارای پوسته های ضخیم و بزرگ هستند که سفید باقی می مانند و ریشه های هوایی را نشان می دهند. این گونه به طور گسترده ای برای بزرگترین درختان جهان شناخته شده است، زیرا آنها برای دهه ها به رشد خود ادامه می دهند تا زمانی که زمان آنها از بین برود.

9. گل جگر Liverworts

جگر معمولاً با خزه اشتباه گرفته می شود زیرا شبیه به هم هستند. با این حال، آنها ویژگی های متفاوتی دارند و به گونه ای کار می کنند که گیاهان عادی این کار را نمی کنند. جگرها بدوی هستند زیرا اکثر آنها فقط یک لایه سلول دارند.

جگر با بافت های عروقی متولد نمی شود و بنابراین نمی تواند عناصری مانند گل یا دانه تولید کند. این گونه ها به جای تکثیر از طریق بذر، هاگ تولید می کنند تا به افزایش محبوبیت آنها کمک کند.

چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

این گیاهان دارای برگ‌هایی نیستند که جمع شوند یا باز شوند. در عوض، آنها صاف می مانند و روی خاک یا هر سکویی رشد می کنند. آنها به نور خورشید نیاز دارند، اما لازم نیست زیرا آنها هنوز هم می توانند با دریافت نور خورشید هر چند وقت یکبار رشد کنند. اگر می خواهید لیورورتس را به عنوان یک گیاه آپارتمانی نگهداری کنید، به فضای کافی برای رشد آن نیاز دارید.

نتیجه

به طور کلی، نگهداری و رشد گیاهان آپارتمانی آسان است. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک محیط مناسب و آب و نور خورشید است که هر از گاهی تامین شود. برخی از گیاهان آپارتمانی با ریشه های هوایی ممکن است پیچیده به نظر برسند. با این حال، آنها مانند سایر گیاهان در سراسر جهان هستند، جدای از ویژگی های خاصی که آنها را متمایز می کند.

بهترین ویژگی همه گیاهان با ریشه های هوایی این است که ریشه های آنها بیرون از خاک ظاهر می شود و از ساقه های گیاه به رشد خود ادامه می دهد. این ریشه ها بر زیبایی گیاه تأثیر نمی گذارد. علاوه بر این، به افزایش ویژگی ها برای جذب افراد کمک می کند، بنابراین از پرورش چنین گیاهانی لذت ببرید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده