مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» کوچینگ: چیست و چه معنایی برای شما دارد؟

کوچینگ: چیست و چه معنایی برای شما دارد؟

کوچینگ چیست؟

کوچینگ به روشی از آموزش، مشاوره یا آموزش به یک فرد یا یک گروه اشاره دارد که چگونه مهارت هایی را برای افزایش بهره وری خود یا غلبه بر یک مشکل عملکردی توسعه دهند.


مربیگری چیست؟ کوچینگ زمانی است که یک فرد با یک متخصص آموزش دیده در فرآیند خودیابی و خودآگاهی کار می کند. مربی با همکاری یکدیگر به فرد کمک می کند تا نقاط قوت را شناسایی کرده و اهداف را توسعه دهد. مربی با هم مهارت ها و رفتارهای مورد نیاز برای پیشرفت به سمت اهداف خود را تمرین و ایجاد می کنند. 

برای چه کسی مربیگری می کند؟

کوچینگ برای همه است. این یک فرآیند فردی است که می تواند رشد سریع را تقویت کند و به تسریع تغییرات پایدار کمک کند. اما کار سختی است - هم برای مربی و هم برای فرد. و با سرمایه گذاری در حوزه های تاثیرگذار کلیدی که به باز کردن پتانسیل کامل شما کمک می کند، شروع می شود. 

کوچینگ بر اهداف رسمی تمرکز دارد. یک کوچ به مربی کمک می کند تا خودآگاهی در مورد نقاط قوت و انگیزه خود را توسعه دهد. در نهایت، این منجر به تغییر رفتارهایی می شود که به آنها خدمت نمی کند تا پتانسیل خود را به حداکثر برسانند. 

کوچینگ سرمایه‌گذاری است که به دادن ادامه می‌دهد. ارزشی را در لحظه به ارمغان می‌آورد و در طول زندگی حرفه‌ای و طول عمر، به سود خود ادامه می‌دهد. و برای سازمان‌ها، می‌تواند ابزاری باشد که به کارکنان شما کمک می‌کند تا از ضعف به شکوفایی برسند. به هر حال، افراد روزانه با استرس ها و چالش های منحصر به فردی مواجه می شوند. این نیاز به حمایت شخصی برای پیشرفت و رفاه حرفه ای ما دارد. و کوچینگ می تواند یک راه حل قدرتمند و انعطاف پذیر باشد. 

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

شواهد در تاثیر مربیگری طاقت فرسا است برای کسانی که در ابتدای سفر مربیگری حرفه ای خود در 25 درصد پایین هر پارامتر قرار می گیرند، افراد این مزایا را می بینند.

در این راهنما، ما جنبه‌های مختلفی را پوشش خواهیم داد که چگونه کوچینگ می‌تواند از رفاه شما و همچنین کارکنانتان حمایت کند. ما در مورد تفاوت های بین مربیگری و مربیگری (و همچنین مربیگری و درمان) صحبت خواهیم کرد.تفاوت بین کوچینگ، درمان و راهنمایی

در میان سرعت بی‌سابقه تغییرات، می‌دانیم که مردم به حمایت نیاز دارند. در واقع، نیاز به حمایت فردی برای رشد، توسعه، سلامت روان و رفاه ممکن است بدیهی به نظر برسد. سازگاری، تمرکز و انگیزه همه در حال آزمایش است. سازگاری، تمرکز و انگیزه همه در حال آزمایش است. به طور کلی،رفاه و سلامت روان مردن پایین است. در نتیجه، عملکرد ممکن است هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای در معرض خطر باشد. 

اما چه نوع حمایت خاصی این نیازها را برطرف می کند؟ شاید شما یا کارمندانتان به مربیگری، راهنمایی یا دسترسی به درمان و مراقبت های بالینی نیاز داشته باشید.

در حالی که هر سه می‌توانند تأثیر مثبتی بر زندگی شخصی و حرفه‌ای افراد داشته باشند، هر نوع حمایت منحصربه‌فرد است. با این حال، برخی از همپوشانی ها وجود دارد که می تواند چشم انداز را گیج کننده کند.

بیایید تفاوت های بین مربیگری، درمان و راهنمایی را بررسی کنیم.

مربیگری. کوچینگ به افراد کمک می کند تا خودآگاهی داشته باشند، اهدافی را تعیین کنند و به طور فعال مهارت های خود را ایجاد کنند. کوچینگ به افراد کمک می کند تا هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شخصی رشد کنند. 

مربیگری مبتنی بر شواهد پایه گذاری شده است ، روانشناسی مثبت همچنین میتواند بسازد ، آمادگی ذهنی مهارت ها. این مهارت های آموخته شده در نهایت به تکمیل مراقبت های بهداشت روان و بهبود رفاه کمک می کند. کوچینگ به طور کلی به تمرکز بر حال و آینده نه گذشته کمک می کند. 

درمان. مراقبت بالینی سلامت روان برای کمک به افراد برای مدیریت و کاهش علائم بیماری روانی است و درمان گران دارای مجوز دولتی و دارای مدرک کارشناسی ارشد همراه با گواهینامه دولتی هستند. بر خلاف کوچینگ که بر اینجا و اکنون تمرکز دارد،بر درمان گذشته تمرکز میکند. درمان شرایط سلامت روان را درمان میکند و به مسائل شخصی و خانوادگی کمک میکند. هنگام در نظر گرفتن مربی گری در مقابل درمان، به این فکر کنید که ممکن است شما یا کارمندانتان به چه نوع حمایت سلامت روان یا بالینی نیاز داشته باشید.

مربیگری. یک رابطه متمرکز بر رشد شغلی و حرفه ای است. اغلب، مربیان در مورد چالش های حرفه ای مشورت می کنند و مشاوره می دهند. آنها همچنین می توانند به تشویق راه های جدید برای رشد و توسعه شغلی مربیان کمک کنند. 

مربیان به تسهیل ارتباطات و ایجاد سرمایه اجتماعی کمک می کنند. هنگام تعیین اینکه آیا شما یا کارکنان تان نیاز دارید یا خیریک مربی یا یک مربی، به یک رویکرد چند جانبه فکر کنید. با این کار، می توانید به توسعه کارکنان کمک کنید.

تفاوت هایی بین وجود داردمربیگری، راهنمایی و درمانیا مشاوره با این حال هر سه از فرد حمایت می کنند. برخی از افراد ممکن است به هر سه مورد نیاز داشته باشند در حالی که دیگران ممکن است یکی یا دو مورد را انتخاب کنند.


انواع مختلف کوچینگ

کوچینگ در چند سال گذشته به سرعت تکامل یافته است - به عنوان یک صنعت و یک حرفه. زمانی یک اصطلاح مبهم و مبهم بود که بیشتر با ورزش مرتبط بود، مربیگری به عنوان توسعه حرفه ای برای مدیران سطح بالا محفوظ بود .

 

در حال حاضر، مربیگری در همه اشکال، فراتر از C-suite است. البته همه مربیان یکسان نیستند. انواع مختلف کوچینگ حوزه های تمرکز، رویکردها و موارد استفاده متفاوتی دارند. و همه انواع کوچینگ به تخصص متفاوتی نیاز دارند و نتایج متفاوتی دارند.

 

برخی از مربیان بر روی شغل، رشد حرفه ای ومربیگری رهبری و مدیریت دیگران هستندو مربیان متخصص که بر زمینه هایی مانند تغذیه، تناسب اندام و تندرستی تمرکز دارند.

در اینجا فقط برخی از این موارد متفاوت استانواع کوچینگ(چه در داخل محل کار و چه در خارج از آن).

 

کوچینگ برای کسب و کارها و سازمان ها: 

مربی اجرایی 

مربیگری رهبری 

مربیگری عملکرد اوج 

مربیگری تنوع، برابری، شمول، و تعلق (DEIB). 

مربیگری فروش 

مربیگری کارکنان 

تیم ومربیگری سازمانی

مربیگری رشد شغلی

استراتژی یامربیگری کسب و کار 

مربیگری شرکتی 

مربیگری اثربخشی ارتباطات

مربیگری والدین شاغل  

چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

مربیگری منابع انسانی


کوچینگ برای افراد: 

مربیگری زندگی 

مربیگری تغذیه

مربی خواب 

مربیگری اثربخشی ارتباطات 

مربیگری بدنی و سلامتی 

مربیگری آمادگی ذهنی

مربیگری روابط

مربیگری تحول آفرین 

مربیگری رشد شغلی

مربیگری والدین شاغل  

مربیگری مالی 

کل نگرمربیگری سلامتی 

انواع مختلف کوچینگ برای اهداف مختلف رشد شخصی و حرفه ای مناسب است. مربیگری مجازی طیفی از مربیگری با کیفیت بالا را برای افراد بیشتری در همه سطوح قابل دسترسی تر می کند. با کوچینگ مجازی، می‌توانید بدون توجه به محدودیت‌های مکانی یا زمانی، به پیشرفت خود ادامه دهید.

برخی از کارمندان شما ممکن است بخواهند روی رشد شغلی و حرفه ای تمرکز کنند. دیگران ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در کاهش فرسودگی شغلی و ایجاد آمادگی ذهنی داشته باشند. 

ممکن است سازمان شما بخواهد استفاده کند و کوچینگ برای کمک به شما در عبور از بحران و تغییر مداوم یا ممکن است استفاده کنیدکوچینگ به عنوان یک ابزار مدیریت عملکرد. مهم نیست که سازمان یا فرد چه نوع کوچینگی را انتخاب کند، کیفیت کوچینگ اهمیت دارد. کوچینگ - وقتی با اهداف شما همسو باشد - به تعیین نتایج برای فرد و سازمان کمک می کند. با هم، تأثیر مثبتی بر افراد و کسب و کار شما دارد.


مزایای کوچینگ

مزایای کوچینگ گسترده هستند. یک مطالعه مستقل نشان داد که مربیگری منجر به پیشرفت های قابل توجهی در توسعه شخصی و حرفه ای شد.

در واقع، این تحقیق افزایش در آینده نگری، خودآگاهی، خودکارآمدی، تنظیم هیجانی، ارتباط اجتماعی و مدیریت استرس را نشان داد. در نهایت، این به انعطاف پذیری بهتر، تعادل بین کار و زندگی و هدف ترجمه می شود.

مدل کل فرد برای مربیان

داده‌ها و تحقیقات اعضای خود BetterUp مزایای مربیگری را از طریق آن بیشتر روشن کرده است

و مدل کل شخص این ارزیابی مبتنی بر علم، ذهنیت‌ها، رفتارها و شایستگی‌های کلیدی را برای رشد شخصی و حرفه‌ای اندازه‌گیری می‌کند. این شامل چیزهایی است که ممکن است انتظار نداشته باشید، مانند استراحت، هدف و معنا، و شفقت به خود. 

مدل Whole Person رای منعکس کردن رفتارهایی طراحی شده است که در این سه دسته قرار می گیرند: 

رفتارهایی که افراد می توانند تغییر دهند 

رفتارهایی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر دیگران تأثیر می گذارد 

رفتارهایی که با رفاه فردی، عملکرد مؤثر، همکاری و رهبری مرتبط است 


فرآیند کوچینگ

مربیان مهارت های تحلیلی و بین فردی را بیان کرده اند. دو نوع کوچینگ وجود دارد:

- کوچینگ داخلی در داخل سازمان انجام می شود، جایی که یک مدیر به عنوان مربی برای تیمی که از قبل می شناسد عمل می کند.

- کوچینگ خارجی در جایی انجام می شود که کوچ جزئی از سازمان یا ساختار مدیریت خط نباشد، اما در زمینه ای که کوچینگ در آن انجام می شود، متخصص باشد.


مراحل فرآیند کوچینگ:

1. شناسایی موضوع یا موضوع

2. بررسی ایده ها

3. رفع موانع

4. اقدام

5. پالایش و بازتاب


مزایای مربیگری

- تنظیم دقیق یک مهارت

- تسریع در یادگیری

- حل مسائل

- توسعه عملکرد اوج

- برنامه ریزی استراتژیک

- ایجاد تغییر

- شناسایی هدف

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده