بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» میوه انجیر: تغذیه، فواید و مضرات

میوه انجیر: تغذیه، فواید و مضرات

خوردن انجیر چه فایده ای دارد؟

اگرچه انجیر آبدار نیست، اما میوه‌ای فوق‌العاده لذیذ، با عطری لطیف و طعمی شیرین است. انجیر اصالتاً آسیایی است و اکنون در سراسر دریای مدیترانه رشد می کند و صدها گونه مختلف وجود دارد که به چهار رنگ اصلی تقسیم می شوند: سفید، سبز، قرمز و بنفش/سیاه.


انجیر شکل گلابی بیضی یا چمباتمه‌ای دارد و پوست نازکی دارد که صدها دانه (در واقع خود میوه‌های مینیاتوری) را در یک گوشت قرمز یا بنفش لطیف در خود جای داده است. انجیر بسیار ظریف است و نیاز به رسیدگی ملایم دارد. می توانید آنها را به صورت خشک نیز خریداری کنید.


انجیر خشک

انجیر خشک با دانه بندی حدود 14 تا 18 و گاهی 20 میلی متر دارای رنگ های متنوعی از جمله سفید، کرم، زرد یا قهوه ای روشن است. انجیر که با نام انجیر نیز شناخته می شود، یک غذای فوق العاده محسوب می شود. ارزش غذایی انجیر خشک پارک بسیار چشمگیر است. انجیر احتمال دارد یا دچار آفت و یا پوسیدگی می شود پس بهتر است در سردخانه نگهداری شود و محیط تمیز و بدون کثیفی باشد.


ارزش غذایی انجیر خشک

انجیر خشک ایرانی ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و منبع غنی از پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، ویتامین A، ویتامین C و غیره است. برخی از محققان معتقدند انجیر دارای آنتی اکسیدان، ضد سرطان، ضد سرطان است. ویژگی های التهابی، کاهش دهنده چربی و محافظ سلولی. انجیر را می توان یک شب در ½ فنجان آب خیس کرد و روز بعد آن را مصرف کرد. اگر انجیر را با معده خالی بخورید، می تواند به کاهش وزن کمک کند.

100 گرم انجیر خشک ایرانی تقریباً 249 کیلو کالری، 3.3 گرم پروتئین، 48 گرم کربوهیدرات، 165 میلی گرم کلسیم، 9.8 گرم فیبر و ... دارد.


انجیر فواید زیر را برای سلامتی شما دارد:

آنها به دیابت و کنترل گلوکز کمک می کنند.

آنها سلامت پوست را افزایش می دهند.

عالی برای اختلالات گوارشی

آنها سلامت مو را افزایش می دهند.

عالی برای رژیم های غذایی خاص

در مورد انجیر

درختان انجیر از تیره فیکوس و از خانواده توت هستند. گیاه لاستیک، یک گیاه خانگی محبوب، درخت بو و درخت بانیان نیز از گونه های فیکوس هستند. انجیر تا 6000 سال پیش توسط مصریان باستان استفاده می شد. آنها مورد علاقه کلئوپاترا بودند. آنها همچنین در باغ های معلق بابل رشد کردند. تعداد انگشت شماری انجیر خشک 11400 ساله اشتهای انسان شناسان را برانگیخته است. به نظر می رسد انجیرهایی که در روستای متروکه گیلگال 1 در دره اردن سفلی در اسرائیل یافت شده اند، اولین گیاهان اهلی شده باشند. انجیرها از گونه‌ای غیرعادی از درختان به دست آمده‌اند که میوه‌های آن شیرین و نرم می‌شود - اما اتفاقاً عقیم هستند. بنابراین مردم گیلگال باید یاد گرفته باشند که درختان جدید را با کاشت شاخساره پرورش دهند. 


انجیر شیرین‌ترین میوه‌ها است و 55 درصد قند دارد. گل انجیر در داخل میوه است، بنابراین در درختان انجیر هیچ شکوفه ای وجود ندارد. شبیه توت فرنگی از داخل. انجیر، یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های بشر، اکنون در خانه‌های سراسر ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته است. اگرچه انجیر به عنوان یک میوه در نظر گرفته می شود، اما در واقع گلی است که در آن وارونه شده است. آنها تنها میوه ای هستند که روی درخت می رسند. میوه انجیر در بسیاری از کشورهای مدیترانه گسترش یافت.


انجیر جایگاه بالایی در میان میوه ها دارد. این میوه لذیذ نرم، شیرین و جفتی، سلامتی را افزایش می دهد. این میوه توخالی گلابی شکل است، با تفاله قندی و تعداد زیادی دانه کوچک طلایی رنگ که به دیواره حفره چسبیده است. اندازه و رنگ آن متغیر است. میوه تازه رسیده آبدار، سالم و خوشمزه است. اما به دلیل فسادپذیری بالا، به صورت خشک در بازارهای جهانی به فروش می رسد.


انجیر بومی آسیای صغیر است و در اوایل به نواحی مدیترانه گسترش یافته است. این گیاه بسیار قدیمی است و در حدود 4000 سال قبل از میلاد در مصر رشد کرده است. هزاران سال است که از آن به عنوان غذای اصلی در کشورهای مدیترانه ای استفاده می شود.

فواید طبیعی خواص درمانی

خواص دارویی بسیاری به انجیر نسبت داده شده است. این یک غذای ترمیم کننده محسوب می شود که به بهبودی سریع پس از بیماری طولانی مدت کمک می کند. فعالیت جسمی و روحی را از بین می برد و به بدن نیرو می بخشد. این یک مقوی عالی برای افراد ضعیفی است که دچار ترک های لب، زبان و دهان می شوند.

یبوست

انجیر که چه تازه و چه خشک گرفته شود، به دلیل محتوای سلولز زیاد و پوست سخت آن به عنوان یک ملین قابل اعتماد در نظر گرفته می شود. دانه های ریز میوه دارای خاصیت تحریک حرکات پریستالتیک یا موج مانند روده هستند که تخلیه آسان مدفوع را تسهیل می کند و مجرای گوارش را تمیز نگه می دارد.

انجیر به دلیل خاصیت ملین خود یک داروی عالی برای انجیر است. دو یا سه عدد انجیر خشک را پس از تمیز کردن کامل با آب داغ، شب در یک لیوان ظروف لعابی در آب سرد خیس کنید. آنها باید صبح روز بعد مصرف شوند. انجیر را باید به همین ترتیب در عصر مصرف کرد. این کار باعث از بین رفتن فشار روی مدفوع می شود و در نتیجه از بیرون زدگی مقعد جلوگیری می کند. توده ها با استفاده منظم از انجیر به این روش به مدت سه یا چهار هفته بهبود می یابند.

آسم

انجیر در درمان آسم مفید است. موارد بلغمی سرفه و آسم با استفاده از آنها با موفقیت درمان می شود. با تخلیه خلط به بیمار آرامش می دهد.

برای میخچه های طولانی مدت، آب شیری انجیر سبز به نرم شدن آنها کمک می کند. شیر اثر نکروزی ملایمی دارد.

موارد احتیاط

انجیر قبل از مصرف باید کاملا شسته شود. پوست میوه خشک سخت است و انجیر خیس شده به راحتی هضم می شود. با این حال ضروری است که آب را همراه با میوه مصرف کنید زیرا بسیاری از مواد مغذی وارد آب می شوند.


چه ماهی برای هرس درختان انجیر بهتر است؟

آموزش انجیر گام بسیار مهمی است. به طور معمول انجیر را خیلی کم هرس می کنند. درختان سلست و آلما بالغ را هرس نکنید زیرا این کار باعث کاهش اندازه محصول می شود. همیشه بارور استهبان پس از هرس سنگین زمستانی محصول مناسبی تولید می کند. برای تحریک رشد جدید، درختان مسن را که هر سال رشد بسیار کمی دارند، نازک کنید. نازک شدن نیز باعث افزایش اندازه میوه می شود. درختان را به اندازه ای هرس کنید تا هر سال تقریباً 1 فوت رشد کند. تمام اندام های ضعیف، بیمار یا مرده را در هر فصل خفته بردارید.


در آموزش پرورش انجیر به مدیریت رطوبت خاک توجه ویژه ای شود . اکثر ریشه های درخت انجیر نزدیک به سطح خاک هستند و به راحتی خشک می شوند.


انجیر بسیار حساس به نماتدهای خاکی است که از ریشه های کوچک تغذیه می کند و حرکت آب را به داخل درخت کاهش می دهد. به این دلایل، با افزایش خشکسالی، به درختان آب بمالید. پژمردگی جزئی برگها در بعد از ظهر نشانه خوبی از تنش آبی است. مالچ پاشی با کاه یا بریده علف به حفظ رطوبت یکنواخت خاک کمک می کند و رقابت علف های هرز برای آب موجود خاک را کاهش می دهد.


تنش آبی اغلب باعث ریزش زودرس میوه در انواع انجیر تگزاس می شود که دانه واقعی ندارند. این مشکل در مناطق گرم و خشک زمانی که درخت انجیر در خاک کم عمق رشد می کند و ریشه ها آلوده به نماتد هستند بسیار رایج است. در مناطقی که زهکشی ضعیفی دارند زیاده روی نکنید. این امر باعث خروج اکسیژن از خاک می شود و درخت زخمی یا کشته می شود.


مدیریت خوب آب، از جمله آبیاری منظم و مالچ پاشی، به حفظ سلامت و شادابی درخت کمک می کند و ریزش میوه را کاهش می دهد. عوامل موثر بر حساسیت درخت انجیر به آسیب سرما مربوط به ورود درخت به خواب است. درخت بالغی که تمام برگ‌های خود را از دست داده و کاملاً خوابیده است، می‌تواند دمای بسیار سردتری نسبت به درختی که به سرعت در حال رشد است در زمان یخبندان اول تحمل کند.


برای کاهش رشد و تشویق شروع خواب، آبیاری را در پاییز سال کاهش دهید. یک درخت انجیر کاملاً خوابیده می‌تواند دمای کمتر از 10 درجه فارنهایت را تحمل کند. در شمال تگزاس، انجیر را در امتداد ضلع جنوبی یک ساختمان بکارید تا به کاهش آسیب یخ زدگی کمک کند. مالچ های کاه را روی پایه درخت قرار دهید تا دمای خاک گرم در هنگام یخ زدگی عایق شود و از کشته شدن تاج درخت جلوگیری شود. هنگامی که درختان یا اندام ها یخ می زنند، قبل از برداشتن اندام های یخ زده، به درخت زمان کافی برای رشد بدهید. سپس می توان چوب جدید تولید کرد.

زنبور انجیر

خانواده همانطور که در حال حاضر تعریف می شود چند فیلتیک است، شامل چندین دودمان نامرتبط که شباهت های آنها بر اساس ارتباط مشترک آنها با انجیر است. تلاش ها برای حل این موضوع و انتقال تعدادی از گروه های تشکیل دهنده به خانواده های دیگر، به ویژه Pteromalidae و Torymidae در حال انجام است. بنابراین، تعداد جنس ها در خانواده در نوسان است.


انجیر در میان آگائونیداها، ماده یک حشره معمولی است، در حالی که نرها عمدتاً بدون بال هستند. تنها وظایف نرها جفت گیری با ماده ها در حالی که هنوز در سیکونیوم انجیر هستند و جویدن سوراخی برای ماده ها برای فرار از داخل انجیر است. این برعکس strepsiptera و کرم کیسه ای است که در آن نر یک حشره عادی است و ماده هرگز میزبان را ترک نمی کند.


اکثر انجیرها سه نوع گل دارند: نر، ماده کوتاه و ماده بلند. زنبور ماده انجیر می تواند با تخمگذار خود به تخمدان گل های ماده کوتاه برسد، اما نه گل ماده بلند.


بنابراین گل های کوتاه زنبور رشد می کنند، در حالی که گل های بلند تبدیل به دانه می شوند. در این نوع انجیر، تکه های ترد میوه حاوی دانه و زنبور است. با این حال، چندین گونه تجاری و زینتی از انجیر وجود دارد که خود بارور هستند و نیازی به گرده افشانی ندارند. زنبورهای انجیر از این گونه ها دیدن نمی کنند.


زنبور انجیر گرده افشان (Agaoninae) مختص انجیرهای خاص است. انجیر معمولی Ficus carioca توسط Blastophaga psenes گرده افشانی می شود.

تصور می شود که انجیر اصالتاً از آسیای کوچک باشد و یکی از اولین میوه هایی است که تا به حال کشت شده است. گفته می‌شود که انسان‌ها می‌توانند تنها با انجیر به‌عنوان یک منبع غذایی زندگی کنند


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


نوروز امسال کجا بریم !!؟ نوروز امسال کجا بریم !!؟ مشاهده